poniedziałek, 13 czerwca 2016

Ptasie mleczko dla sportowców

Mówiąc ptasie mleczko, mamy zasadniczo na myśli produkt należący do słodyczy, produkt, który uwielbiają zwłaszcza dzieci. My jednakże mówimy o ptasim mleczku dla sportowców, a więc o bardzo specyficznej odżywce sportowej. Czym zatem jest ów produkt? To pianka proteinowa. I w tym miejscu znowu może pojawić się pewna kontrowersja, może się pojawić pewne niewłaściwe skojarzenie. Mówiąc, bowiem pianka proteinowa, często możemy mieć na myśli produkt przeznaczony na włosy.

Skuteczna odżywka

Jak najbardziej słusznie, aczkolwiek pianka proteinowa to także bardzo specyficzna odżywka sportowa, dzięki której możemy uzyskać bardzo dobre, bardzo wymierne rezultaty treningowe. Pianka proteinowa, jak sama nazwa wskazuje, jest produktem zawierającym w głównej mierze proteiny, czyli białka. Tutaj wskazujemy na pewną odżywkę dla sportowców, która jednakże wymaga bardzo konkretnego przygotowania. Mówimy o przygotowaniu jej przez daną osobę w domu. Pianka proteinowa to połączenie odżywki proteinowej z żelatyną oraz z jogurtem. To połączenie daje bardzo ciekawe efekty, gdyż finalnie uzyskujemy produkt o bardzo ciekawej konsystencji, a i co do smaku, to możemy mówić o pewnej wyjątkowości.

Sportowe odżywki

Ostatecznie jednak każdy z nas sięga po sportowe odżywki nie z powodu smaku ani też konsystencji i dlatego też mówiąc o piance proteinowej musimy w głównej mierze wskazać właśnie na jej wyjątkowe działanie, na efekty jej działania. Wiadomo jest, że proteiny pomagają nam budować masę mięśniową, a tym samym pianka proteinowa jest tym suplementem diety dla sportowców, który powinien być stosowany przez osoby intensywnie pracujące nad zwiększeniem swojej masy mięśniowej, które chcą odznaczać się znacznie wyższym poziomem wytrzymałości mięśniowej. Można zastosować w takiej sytuacji bardzo zróżnicowane rodzaje sportowych odżywek, niemniej jednak warto w sposób szczególny w tym miejscu każdemu polecić właśnie coś takiego jak pianka proteinowa. Ciekawy rodzaj suplementu, który z pewnością przynosi bardzo wymierne efekty treningowe.

Przepis na piankę proteinową znajdziesz na https://sklep.kfd.pl/blog/18_Proteinowa-pianka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz